Elliot Anderson – Man City orvosi vizsgálat részletei a Nottingham Foresttel kötött rekordátigazolás után

Elliot Anderson - Man City orvosi vizsgálat és rekordátigazolás a Nottingham Foresttől

Elliot Anderson - Man City orvosi vizsgálat és rekordátigazolás a Nottingham Foresttől

A Manchester City több forrás szerint megállapodott a Nottingham Foresttel Elliot Anderson középpályás megszerzéséről.

A 23 éves angol válogatott jelenleg az egyik legkeresettebb középpályás a Premier League piacán, és a City elsődleges célpontjának számít a középpályán.

Az ellenlábas Manchester United szintén komoly érdeklődést mutat Anderson iránt, ám nem hajlandóak áron felül fizetni vagy licitháborúba bocsátkozni a korábbi Newcastle United játékosért.

Az hónap elején a Man City körülbelül 80 millió font értékű nyitóajánlatot tett Andersonért, amelyet elutasítottak, majd egy 121 millió fontos, teljesítményhez kötött bónuszokat is tartalmazó ajánlatot is visszautasítottak.

A City továbbra is bizakodó Anderson megszerzésében, a sportigazgató Hugo Viana pedig már hosszabb ideje egyeztet a Forest tulajdonosával, Evangelos Marinakisszal.

Man City rekord 130 millió fontos megállapodást köt Andersonért

David Ornstein értesülései szerint a Man City frissített ajánlatával sikerült közelebb hozni az értékelések közti különbséget, így megállapodtak a Foresttel.

Fabrizio Romano újságíró szerint a City akár 130 millió fontot is kifizethet, amely brit rekordot jelentene, felülmúlva a Liverpool tavaly nyáron Alexander Isakért elkölött 125 millióját.

Anderson ezzel Jack Grealish (100 millió font) rekordját is megdöntené, és a harmadik legdrágább futballista lenne a világon, megelőzve a korábbi PSG-s Neymar-t (200 millió font) és Kylian Mbappét (166 millió font).

Állítólag Anderson csütörtökön kérte távozását a Foresttől, és péntek reggel New Yorkban esik át az orvosi vizsgálaton, ahol az angol válogatott a 2026-os világbajnokságra készül az Egyesült Államokban.

A rekordátigazolás még személyes szerződéskötés függvénye az Etihad Stadionban, mielőtt ő lenne a klub nyári első igazolása.

Guardiola nélkül is céltudatosan lép piacra a Man City

A City prioritása legalább egy új középpályás szerződtetése a 2026-27-es idény előtt, miután klubikon Bernardo Silva távozott, miközben továbbra is bizonytalan a Real Madridhoz kötött Rodri hosszú távú jövője.

Anderson 2024-ben 35 millió fontért érkezett Newcastle-ből, azóta 92 meccsen lépett pályára minden sorozatot figyelembe véve a Forest színeiben, köztük 38 Premier League találkozón a múlt szezonban, amikor a csapat a 16. helyen végzett és bejutott az Európa Liga elődöntőjébe.

A 2025-26-os szezonban egyetlen Premier League középpályás sem ért el magasabb mutatókat Andersonnál a labdaérintések (3 300), megszerzett labdabirtoklások (306), megnyert szabálytalanságok (80), párharcok (297), vonaltörő átadások (376) és sikeres passzok (2 038) tekintetében.

Úgy tűnik, Anderson továbbra is vonzónak találja a Man City projektjét a legendás menedzser, Pep Guardiola távozása után is, akinek hamarosan Enzo Maresca veszi át a helyét az Etihad kispadján.

Az angol válogatott szombaton játsza utolsó csoportmérkőzését a világbajnokságon Panamával szemben, és Anderson esélyes a kezdőcsapatba Thomas Tuchel irányítása alatt, de még kérdéses, hogy a Cityhez való átigazolása addig véglegessé válik-e.