Tottenham átigazolási hírek – Roberto De Zerbi kis veszteséget szenved el a 7,8 millió fontos üzletben

Tottenham átigazolási hírek – De Zerbi kisebb vesztesége 7,8 millió fontos üzletben

Tottenham átigazolási hírek – De Zerbi kisebb vesztesége 7,8 millió fontos üzletben

A Tottenham Hotspur hivatalosan is bejelentette Alejo Veliz csatár eladását a brazil Bahia csapatához.

A 22 éves játékos 2023 nyarán csatlakozott a Lilywhites-hoz – ugyanabban az évben, amikor Harry Kane távozott – ám csak rövid ideig tudott érvényesülni Ange Postecoglou irányítása alatt.

Veliz a 2023/24-es szezon első felében nyolc Premier League-meccsen lépett pályára, és egyszer szerzett gólt a Brighton & Hove Albion elleni 4-2-es vereség során, majd a szezon második felére kölcsönbe a Sevillához került.

A csatár azóta az Espanyol és a Rosario Central csapataiban is szerepelt – utóbbi klub adta el őt 2023-ban 12,9 millió fontért a Tottenhamnek – és a 2026-os szezonban 24 mérkőzésen 6 gólt szerzett.

Mivel Észak-Londonban nem láttak benne jövőt – ahol szerződése 2029-ig érvényes –, Veliz most véglegesen a Bahia csapatához igazol, amit a Tottenham pénteken hivatalosan is megerősített, februári értesülések után.

Tottenham megerősíti Alejo Veliz eladását a Bahia csapatához

„Megállapodtunk a Bahiával Alejo Veliz átigazolásáról, aki július 1-jétől csatlakozik a brazil klubhoz” – áll a Spurs közleményében. „Alejo most véglegesen a brazil élvonalba igazol, és sok sikert kívánunk neki a jövőben.”

A Tottenham állítólag mintegy 6 millió eurós (5,2 millió fontos) veszteséget könyvelt el Veliz eladásán, mivel a Bahia körülbelül 9 millió eurót (7,8 millió fontot) fizetett a játékos végleges visszavásárlásáért Dél-Amerikába.

A 22 éves támadó egyetlen felnőtt kezdő szereplés nélkül távozik a Tottenhamtől, mivel 2023/24-ben mind a nyolc Premier League-meccsén csereként lépett pályára.

Veliz a Tottenham első állandó nyári eladása, és a második felnőtt játékos, aki távozik, miután Yves Bissouma szerződése lejártával elhagyta a klubot.

Mely további Tottenham-játékosok távozhatnak ezen a nyáron?

A Tottenham nyári érkezései eddig a fő téma, hiszen Marcos Senesi, Andy Robertson, Martin Dubravka és Jan Paul van Hecke is megérkezett Észak-Londonba.

További igazolások várhatók, mivel a Spurs igyekszik megszerezni Mateus Fernandest és Sandro Tonalit, valamint egy másik Manchester City-játékost, akit Roberto De Zerbi különösen kedvel.

Bár nagy távozók valószínűleg kevés lesznek, a Tottenham akár zöld utat adhat Guglielmo Vicario távozásának is, miközben Antonin Kinskivel hosszú távú szerződést kötött.

A csatárok, Richarlison és Dane Scarlett is a távozók között lehetnek, mivel mindketten a szerződésük utolsó 12 hónapjába lépnek.

A Tottenham július 22-én kezdi meg az előkészületi meccseit az MK Dons ellen, majd egy hónappal később a Brentford ellen nyitja meg az új Premier League-szezont.